Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

STA
0 13.03.2024 19:35:19

Gorenjski derbi lige Nova KBM Triglavu

alesfevzer.com
Košarkarji ECE Triglava so v vnaprej odigrani tekmi 24. kroga lige Nova KBM premagali GGD Šenčur s 64:63 (18:15, 28:34, 50:51).

ECE Triglav - GGD Šenčur 64:63 (18:15, 28:34, 50:51)
* Dvorana Planina, gledalcev 350, sodniki: Majkič (Hrastnik), Smrekar (Nova Gorica), Savić (Brežice).
* ECE Triglav Kranj: Brenkuš 1 (1:2), Dornik 13 (5:5), Čabrilo 13 (4:6), Šikanić 11 (4:5), Smrekar 4 (2:2), Urbiha 14, Flerin 8.
* Gorenjska gradbena družba Šenčur: Čibej 2, Novak 11 (2:2), Ožegovič 6, Murić 22 (2:2), Antić 8 (0:1), Martinčič 3, Đapa 7 (2:2), Malovčić 4 (0:2).
* Prosti meti: ECE Triglav 16:20, GGD Šenčur 6:9.
* Met za tri točke: ECE Triglav 6:25 (Flerin 2, Urbiha 2, Šikanić, Čabrilo), GGD Šenčur 5:23 (Murić 2, Novak, Martinčič, Đapa).
* Osebne napake: ECE Triglav 16, GGD Šenčur 20.
* Pet osebnih: /.

ECE Triglav je drugič v treh dvobojih to sezono premagal lokalnega tekmeca iz Šenčurja, predvsem pa je po dveh porazih vpisal osmo zmago (8-13), s katero se je oddaljil od zadnjega mesta in ohranil upanje za preboj med prvih sedem ekip, ki bodo ligo Nova KBM nadaljevale v četrtfinalu. GGD je doživel prvi poraz po pokalnem in reprezentančnem premoru oziroma 11. v državnem prvenstvu.

GGD Šenčur je bil v ospredju v prvem polčasu, domači so v nadaljevanju hitro ujeli priključek, tako da je odločitev o zmagovalcu padla v samem zaključku. Gostje so tri minute pred koncem povedli z 61:57, ECE Triglav pa se je 70 sekund pred iztekom časa prebil v vodstvo s 63:61.

Najboljši posameznik GGD Šenčurja Dino Murić (22 točk, met 9:13, 7 skokov) je izid izenačil 13 sekund pred koncem, Črt Čabrilo pa je na drugi strani zadel enega od dveh prostih metov. V zadnjem napadu poskus Alena Malovčića za tri točke oziroma zmago gostov ni šel skozi obroč.

Pri zmagovalcih je Lovro Urbiha dosegel 14 točk (10 skokov), 13 sta jih dodala Čabrilo (4 podaje) in Jan Dornik, 11 pa Uroš Šikanić (7 skokov).

Oba kluba bosta v soboto znova na parketu v ligi Nova KBM. ECE Triglav bo gostoval v Šentjurju, GGD Šenčur pa pri Iliriji.

Značke: košarka, dp