Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

STA
0 09.03.2024 21:55:07

Rogaška premagala Šentjur

Martin Metelko
Košarkarji Rogaške so v 20. krogu lige Nova KBM na domačem parketu premagali Šentjur s 87:75 (24:21, 43:43, 61:54).

Rogaška - Šentjur 87:75 (24:21, 43:43, 61:54)

* ŠD Rogaška Slatina, gledalcev 200, sodniki: Majkič (Hrastnik), Pipan (Cerklje na Gorenjskem) in Rebeušek (Celje).
* Rogaška: Tabak 3 (1:1), Močnik 7 (1:2), Session 12 (4:8), Kralj 24 (8:9), Sikiraš 21 (5:7), Greene 14 (9:10), Božak 4 (2:2), Čebular 2.
* Šentjur: Jurič 8 (1:1), Durnik 6, Glavan 8 (4:6), Čevizović 8, Zušan 17 (5:7), Belko 22, Iyiola 6 (4:6).
* Prosti meti: Rogaška 30:39, Šentjur 14:20.
* Met za tri točke: Rogaška 5:17 (Močnik 2, Kralj 2, Greene), Šentjur 11:25 (Belko 6, Zupan 2, Čevizović 2, Jurič).
* Osebne napake: Rogaška 24, Šentjur 33.
* Pet osebnih: Durnik (34.), Iyiola (35), Čevizović (38.), Zupan (39.).

Košarkarji Rogaške so izgubili zadnja dva obračuna v domačem prvenstvu, danes pa slavili pred domačimi gledalci in so zdaj na osmem mestu prvenstvene lestvice z razmerjem zmag in porazov 7-13. Šentjurčani so doživeli drugi poraz zapovrstjo in so trenutno na šestem mestu lestvice z osmimi zmagami in 12 porazi.

Domačini so dobro začeli v prvi četrtini in si sredi te priigrali prednost sedmih točk pri vodstvu s 16:9. A Šentjurčani so dve minuti pred prvim premorom sami povedli z 18:16. Slatinčani so v drugi četrtini nekajkrat povedli s petimi točkami prednosti, vendar so se gostje še enkrat več vrnili v tekmo in povedli s 33:31, prvi polčas pa se je končal povsem izenačeno.

Gostje so bili po glavnem odmoru za trenutek še spredaj, nato pa so domači zaigrali nekoliko bolje in proti koncu tretje četrtine vodili s sedmimi točkami naskoka. V sklepni četrtini so vodstvo zadržali vse do konca, dobrih pet minut pred koncem je bilo že +13 (68:55), prednost pa je bila dovolj velika, da je niso več zapravili.

Rogaško je s 24 točkami vodil David Kralj, še 21 jih je dodal Njegoš Sikiraš. Za goste jih je 22 dosegel Nal Belko (met za tri točke 6:7), 17 jih je pristavil Nejc Zupan.

V naslednjem krogu bodo Šentjurčani doma gostili kranjski Triglav, medtem ko Rogaško čaka zahtevno gostovanje v Novem mestu pri Krki.

Značke: košarka, dp