Omrežje velike mestne družine: To so pripadniki ...

ku
0 08.05.2024 22:14:03

V polfinalu evrolige grško-turški obračun Panathinaikos - Fenerbahče

Profimedia
Košarkarji Panathinaikosa se bodo na zaključnem turnirju evrolige v Berlinu 24. maja pomerili s Fenerbahčejem.

Košarkarji iz Istanbula so nocoj na odločilni peti tekmi četrtfinala v gosteh po podaljšku z 80:79 v kneževini premagali Monaco. Turki so napredovali s 3:2 v zmagah. Fenerbahče si je tako zagotovil možnost, da se bori za še drugi naslov prvaka evrolige po letu 2017. Monako je bil tokrat zelo blizu napredovanju na zaključni turnir, a so bili predstavniki turške zasedbe bolj zbrani v odločilnem trenutku odločilne tekme. Po koncu rednega dela tekme je bilo 70:70.

Fenerbahče je preživel triler, ko je na peti tekmi v dvorani Salle Gaston Medecin po podaljšku premagal Monaco.

Fenerbahče je postal prvo gostujoče moštvo, ki je zmagalo na peti tekmi. Monaco je vodil večji del prvega polčasa, saj sta Donatas Motiejunas in Mike James gostiteljem omogočila prednost 40:35.

Tarik Biberović je Fenerbahčeju po 30 minutah znova priigral vodstvo s 55:56. Monaco je imel ob koncu rednega dela priložnost za zmago, a je Elie Okobo zgrešil ob zvočnem signalu. V podaljšku je Nick Calathes zadel zaporedne trojke in dodal ključno ukradeno žogo ter popeljal Fenerbahče na zaključni turnir.

Domači košarkar Mike James je bil sicer najboljši strelec tekme z 20 točkami.

Na F4 se je ekspresno uvrstil branilec naslova Real Madrid, ki je bil v treh tekmah boljši od Baskonie. Tudi on še nima tekmeca, saj je izid na dvoboju Barcelona - Olympiakos prav tako izenačen na 2:2. Tudi ta tekma je nocoj v Barceloni.

Značke: evroliga, polfinale