Evrovizija: Raiven se je uvrstila v finale ...

sta
0 28.12.2023 22:01:07

Celjski hokejisti prekinili niz porazov v alpski ligi

Luka Vovk
Hokejisti ekipe RST Pellet Celje so prekinili niz desetih porazov v regionalnem tekmovanju. V današnjem obračunu so po podaljšku s 5:4 (1:0, 2:2, 1:2; 1:0) premagali mlado celovško zasedbo.

Celjani so na nov uspeh v regionalnem tekmovanju čakali več kot mesec dni, potem ko so zadnjo zmago do danes dosegli 17. novembra. Sledil je niz desetih porazov, zdaj pa so črno serijo le končali.

Začetek je bil zelo obetaven, saj si je domača zasedba po prvi in na začetku druge tretjine priigrala na videz trdno vodstvo proti zadnjeuvrščenemu klubu v alpski ligi s 3:0. Zadeli so Ahmet Jakupović, Tim Dolinar in Gal Sodja Zalokar.

A Celovčani so se vrnili, znižali na 2:3, potem pa je za Celjane v zadnjem delu zadel še Jure Sotlar. A prednosti dveh golov jim ni uspelo zadržati, KAC II je do 52. minute dosegel še dva gola in izsilil podaljšek.

V tem pa je nato za Celje minuto pred koncem le zadel Nik Širovnik ter tako zagotovil uspeh domači ekipi.

Zadnjo tekmo v koledarskem letu bo celjska zasedba, ki je na lestvici zdaj pri 21 točkah, a še vedno na predzadnjem mestu, igrala v soboto, ko bo gostovala v Vipitenu.

Značke: hokej, celje