56.532 evrov: to je rekorder po zaslužku med ...

ru
0 11.10.2023 20:32:12

Celjani še četrtič praznih rok, tudi Francozi premočni

alesfevzer.com
Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na današnji tekmi 4. kroga evropske lige prvakov v dvorani Zlatorog izgubili proti francoskemu Montpellieru z 29:31 (17:17). Celjska ekipa bo 18. oktobra gostila slovito Barcelono.

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 1350, sodnika: Nikolov in Načevski (oba Severna Makedonija).
* Celje Pivovarna Laško: Zaponšek, Gaberšek, Perić, Krečič 3, Cokan 9 (2), Čirović 1, Antonijević 1, Ivanković 2, Janc 6, Gregorič, Milićević, Kačičnik, Žabić 4, Malović, Mlakar 3.
* Montpellier: Bolzinger, Karlsson 5 (2), Simonet 2, Villeminot 3, Pellas 4, Hesham 1, Fernandez 1, Panić, Lenne 2, Konan, Cornette, Monte Dos Santos 10, Porte 2, Berthier, Desbonnet, Načinović 1.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 2 (2), Montpellier 3 (2).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 6, Montpellier 8 minut.
* Rdeči karton: /.

Slovenski prvaki tudi po četrtem dvoboju ostajajo brez točk v skupinskem delu najbolj imenitnega klubskega tekmovanja na stari celini. Po danskem Gudmeju, portugalskem Portu in nemškem Magdeburgu so jim danes rokometno mero vzeli še tradicionalni tekmeci iz Montpelliera, ki so v dramatični končnici strli odpor najmlajše ekipe v ligi prvakov iz mesta grofov.

Prva polovica tekme je minila v enakovredni predstavi. Uvodoma je bila pobuda na strani dvakratnih zmagovalcev lige prvakov iz Francije v sezonah 2002/03 in 2017/18, ki so povedli s 6:4. A Celjani so v nadaljevanju le našli ustrezne odgovore na igro telesno izjemno močnih tekmecev, hitro so jih ujeli in izenačili na 6:6.

Po obdobju povsem enakovredne predstave so izbranci domačega trenerja Alema Toskića v končnici prvega polčasa povsem zagospodarili na domačem parketu in si dvakrat priigrali tri gole prednosti (16:13 in 17:14), a tik pred odhodom na veliki odmor naredili nekaj nepotrebnih napak, kar so izkušeni Francozi izkoristili in izenačili na 17:17.

V prvi polovici drugega polčasa je bila tekma povsem odprta. Celjski "otroški vrtec" je držal korak s 14-kratnimi francoskimi prvaki in bil v rahli rezultatski prednosti (20:19, 21:20, 22:21).

Nato je Montpellier med 47. in 49 minuto naredil delni izid 3:0 in Celju ušel na tri gole (23:26). Celjani so po Toskićevi minuti odmora ter golih Anteja Ivankovića in Tima Cokana v 50. minuti tekmecem povsem zadihali za ovratnik (25:26), v 54. minuti pa po golu Stefana Žabića izenačili na 27:27.

V prelomnih trenutkih dvoboja se jim spet ni izšlo. Najbolj učinkovit igralec dvoboja Brazilec Monte Dos Santos je ob koncu predzadnje minute Montpellier popeljal do vodstva s 30:29, nato pa je Mitja Janc 40 sekund pred koncem dvoboja naredil tehnično napako. Francozi so žogo v svoji posesti ohranili do zadnjega zvoka sirene, njihovo zmago pa je z golom potrdil Kyllian Villeminot za končno zmago z 31:29.

V celjski ekipi sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Tim Cokan z devetimi in Mitja Janc s šestimi goli.