Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

hu
0 16.02.2024 22:27:15

Biki imajo pač roge (in denar)

Domen Jančič/HK SŽ Olimpija
Ljubljanski hokejisti so na domačem ledu pokleknili pred najbogatejšo ekipo lige Red Bull Salzburgom po kazenskih strelih. Do konca rednega dela zmaje čakajo še tri tekme, naslednja že jutri v Celovcu.

SŽ Olimpija – Salzburg 4:5 (1:3, 2:1, 1:0; 0:1) po kazenskih strelih
Ljubljana – Dvorana Tivoli. 1811 gledalcev. Glavna sodnika: Fichtner, Sternat: linijska: Hribar, Zgonc.
Strelci: 0:1 Wukovits (Hochkofler, Meyer, 5., PP1), 0:2 Harnisch (Sinn, Huber, 5.), 1:2 Gooch (Bičevskis, Dodero, 15., PP1), 1:3 Genoway (Nissner, 19.), 2:3 Dodero (Leskinen, Mahkovec, 26.), 3:3 Sodja (Ćosić, Kiljunen, 33.), 3:4 Baltram (Wukovits, 37.), 4:4 Mahkovec (Pance, Mašič, 45., PP1); kazenski streli: Pance za SŽ Olimpijo; Wukovits, Meyer za Salzburg.
Kazenske minute: SŽ Olimpija 6, Salzburg 16.

Ljubljanski hokejisti so v finiš rednega dela sezone po reprezentančnem premoru krenili s torkovo zmago proti Dunajčanom, ki so po tej tekmi izgubili še zadnje teoretične možnosti za preboj med kvalifikante za končnico. Ljubljančani imajo vstopnico za dodatne boje že nekaj časa v rokah, ob zanje zelo ugodnem razpletu bi lahko morda skočili še na šesto mesto. A za kaj takega bi potrebovali zmage na vseh preostalih tekmah rednega dela in še ugodne izide pri neposrednih tekmecih.

Začeli so proti starim znancem iz Salzburga, imeli priložnost za zmago po rednem delu, nazadnje pa dobili le točko za poraz po kazenskih strelih.

A začetek ljubljanske ekipe je bil slab, dobila je dva gola v peti minuti in potem po znižanju Trevorja Goocha ob koncu tretjine še enega. Nadaljevanje je bilo bistveno boljše. V drugi tretjini (na začetku je namesto Lukaša Horaka v vrata zadrsal Luka Kolin) so domači pritisnili, najprej je Miha Zajc zgrešil po protinapadu, potem pa ob igralcu več znižal Chris Dodero. Sledilo je izenačenje Jake Sodje, ko je plošček zadel obe vratnici, a so sodniki po ogledu posnetka ugotovili, da je na poti po golovi črti tudi poskrbel za veljaven zadetek. Vendar spet niso zdržali brez prejetega zadetka in v zadnjo tretjino so krenili z golom zaostanka.

V zadnji tretjini je domača zasedba izpeljala novo lepo akcijo z igralcem več, ki jo je z zadetkom kronal Marcel Mahkovec. Ob koncu so gostje zadeli okvir gola, v zadnji minuti pa so domači, ob ugodnih izidih na drugih tekmah, poskušali celo brez vratarja priti do zmage in treh točk.

Ni jim uspelo, novo priložnost za vsaj dve so imeli v podaljšku, ko so več kot tri minute imeli igralca več. A Atte Tolvanen ni več klonil, pri kazenskih strelih pa sta se oba vratarja izkazala. Po sedmih serijah je Kolina drugič premagal Nicolai Meyer in Salzburgu zagotovil dve točki.

Do konca rednega dela so še tri tekme, Ljubljančani pa imajo zelo zahteven razpored s tekmeci z vrha lestvice; jutri gostujejo pri vodilnem Celovcu, naslednji teden pa sledita še domača tekma z drugim Fehervarjem in gostovanje pri trenutno šestem Linzu.

Še en Finec
Vodstvo SŽ Olimpije je v svoje vrste pripeljalo novega Finca. Pogodbo do konca sezone je z njimi podpisal 26-letni napadalec Oliver Kiljunen, ki je doslej igral za Pelicans iz Lahtija v najmočnejši finski ligi, za katere pa se na desetih odigranih tekmah letos ni vpisal med strelce. Pred tem je bil član moštev HPK in Kiekko-Vantaa. »V boj za končnico želimo vstopiti pripravljeni. Na mestih napadalcev imamo težave s poškodbami, zato smo se želeli okrepiti. Kiljunen je vsestranski igralec, ki mu je naš stil hokeja domač in se bo lahko hitro vklopil v sistem igre,« je povedal Anže Ulčar, direktor kluba. Kiljunen je nastopil že na včerajšnji tekmi proti Salzburgu.

Izidi 45. kroga: Graz – Asiago 3:4 (0:2, 1:0, 2:2), Vienna – KAC 1:2 (0:1, 0:0, 1:1), VSV – Bolzano 7:3 (0:0, 3:2, 4:1), Fehervar – Linz 2:1 (1:0, 0:0, 1:1), Vorarlberg – Innsbruck 5:4 (1:0, 2:2, 1:2, 1:0) po podaljšku

Pari 46. kroga, jutri: Salzburg – Vorarlberg (ob 15. uri), KAC – SŽ Olimpija (ob 16. uri), Linz – VSV (ob 17.30), Innsbruck – Fehervar (ob 17.30), Bolzano – Asiago (ob 18. uri), Pustertal – Graz (ob 18. uri)

13. Graz  45  6  30  5  4  87:161  32

Legenda: odigrane tekme, zmage po rednem delu, porazi po rednem delu, zmage po podaljšku ali kazenskih strelih, porazi po podaljšku ali kazenskih strelih, razlika v zadetkih, točke

Naslednje tekme – sreda, 21. februarja: Graz – Bolzano, Salzburg – Vienna, VSV – Innsbruck, Vorarlberg – Pustertal, Asiago – Linz, SŽ Olimpija – Fehervar; petek, 23. februarja: Graz – Fehervar, Vienna – VSV, Linz – SŽ Olimpija, Innsbruck – Asiago, Bolzano – KAC, Pustertal – Salzburg