Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

sta
0 19.12.2023 21:28:51

Visok poraz Jeseničanov

Luka Vovk
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige na domačem ledu izgubili z Val Gardeno z 1:6 (0:4, 1:1, 0:1).

Jeseničani so na prvem obračunu regionalnega tekmovanja po prekinitvi zaradi SP do 20 let - na tekmovanju na Bledu je Slovenija osvojila prvo mesto in se uvrstila v višji razred tega tekmovanja za naslednje leto - visoko izgubili z Val Gardeno, ki sicer ne sodi med najboljše ekipe te lige, saj je na 14. mestu.

Usodne za razplet današnjega dvoboja je bil slab začetek, ko so železarji v prvi tretjini dobili štiri zadetke. Na koncu so imeli celo več strelov na gol (35-32), a jim to ni kaj dosti pomagalo, saj so imeli gostje v vratih razpoloženega Paula Hoferja. Dobil je le en gol, ko je Tadej Čimžar v 40. minuti celo ob igralcu manj dosegel vsaj častni zadetek za domače.

V vratih Jeseničanov je tekmo začel Žan Us, po prvi tretjini ga je zamenjal Bor Glavič.

Na lestvici so železarji na šestem mestu z 42 točkami.

V naslednjem krogu bodo Jeseničani igrali v četrtek, ko bodo gostovali pri mladi celovški ekipi.