Omrežje velike mestne družine: To so pripadniki ...

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

sta
0 02.12.2023 21:31:56

Celjani po slabem začetku še sedmič zaporedoma poraženi

vszi
Hokejisti RST Pellet Celja so v prvem delu alpske lige v gosteh izgubili proti drugi ekipi Salzburga z 2:4 (1:4, 0:0, 1:0).

Ekipi sta v povsem drugačni formi pričakali 22. tekmo v sezoni. Salzburžani so nanizali sedem zaporednih zmag in so bili tik pod vrhom, Celjani pa so šestkrat zapovrstjo izgubili.

Po sedmem porazu v nizu so ostali na predzadnjem mestu z 18 osvojenimi točkami. Zadnjo zmago so varovanci Gala Korena vpisali 17. novembra proti Lustenauu.

Današnji dvoboj se je za celjsko zasedbo začel slabo, kar je bilo na koncu tudi odločilno. Domači so namreč že po polovici prve tretjine vodili s 4:0 in hitro postavili temelje za zmago.

Ob koncu prve tretjine je izid znižal Gal Sodja Zalokar (17. minuta), v drugi tretjini pa golov ni bilo. V zadnjem delu igre so znova zadeli Celjani, v 46. minuti je bil natančen Mikus Mintautiškis.

Celjani bodo naslednjo tekmo alpske lige odigrali čez teden dni, ko bodo gostovali pri vodilnem Rittnu, ki je danes ugnal drugo slovensko ekipo v tem tekmovanju Sij Acroni Jesenice s 5:3.

Vmes hokejiste iz knežjega mesta v torek čaka še obračun državnega prvenstva v gosteh pri Triglavu.

Značke: hokej, celje, ahl