Z nadaljnjo uporabo našega portala se strinjate z uporabo piškotkov.

Pregled - šport, 16. 1. (četrtek)

16.01.2014 23:11, STA

Pregled športnih dogodkov v Sloveniji in svetu v četrtek, 16. januarja.

WISLA - Nemec Andreas Wellinger je zmagovalec tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih v poljski Wisli. Drugi je bil vodilni v svetovnem pokalu, domačin Kamil Stoch. Najboljši Slovenec Peter Prevc je po odličnem nastopu v finalu s 13. mesta po prvi seriji napredoval na končno peto. Na današnji tekmi v Wisli, kjer se je začela mini poljska turneja, sta se ob Prevcu v finale prebila še Jernej Damjan, ki je zadržal 14. mesto iz prve serije, ter Robert Kranjec, ki mu je v finalu prav tako uspel velik preboj in je s 26. mesta napredoval na končno 15.

ANTERSELVA - Francozinja Anais Bescond je presenetljivo dobila zadnji biatlonski sprint svetovnega pokala (7,5 km) pred zimskimi olimpijskimi igrami v Sočiju, ki je potekal v Anterselvi. Druga je bila izkušena Nemka Andrea Henkel (+6,7), tretja pa Belorusinja Darja Domračeva (+10,1). Najboljša Slovenka je bila Teja Gregorin (+38,1) na 12. mestu. Poleg Gregorinove, ki je dosegla rezultat sezone, sta danes od Slovenk na sprintu nastopili še Andreja Mali (+1:02,0), ki je bila 25., in Anja Eržen (+2:01,0), ki je zasedla 54. mesto.

BASEL - Slovenski alpski smučarki Ilki Štuhec so danes v bolnišnici Dornach Spitall pri Baslu opravili diagnostično artroskopijo poškodovanega desnega kolena. Artroskopija je potrdila, da Štuhčeva nima večjih poškodb. Rehabilitacija bo predvidoma trajala 17 dni, nato pa je možna polna obremenitev na tekmovanju, so zatrdili zdravniki. Te novice za mlado smučarko pomenijo tudi zeleno luč za olimpijski nastop v Sočiju.

STONEHAM - Slovenski deskarji prostega sloga v današnjih kvalifikacijah za sobotni polfinale oziroma finale svetovnega pokala v snežnem žlebu v kanadskem Stonehamu niso bili uspešni. Cilka Sadar je bila s prvo vožnjo dobro na poti k sobotnemu nastopu, druga pa ji ni uspela tako dobro, kar je pomenilo, da je na koncu zasedla deseto mesto. Jan Kralj in Filip Kavčič sta nastopila v drugi kvalifikacijski skupini. Kralj je z 20. mestom za polfinalom zaostal zgolj za 1,75 točke, Kavčič je bil 37.

MELBOURNE - Današnji dan na odprtem teniškem prvenstvu v Melbournu, prvem turnirju za veliki slam, je najbolj zaznamovalo vreme. Potem ko so se temperature dvignile kar do 43,3 stopinje Celzija in prekinile dvoboje, je potek teh v nadaljevanju krojil dež. V drugem krogu sta se poslovila oba Slovenca, Blaž Kavčič in Blaž Rola. Ljubljančana Kavčiča, ki na lestvici ATP zaseda 99. mesto, je izločil šesti nosilec, Švicar Roger Federer, ki je zmagal s 6:2, 6:1 in 7:6. Tudi Rola je dvoboje končal v drugem krogu, moral je priznati premoč Slovaku Martinu Kližanu s 4:6, 3:6, 7:5 in 6:7.

LJUBLJANA - Od evropskega prvenstva v košarki, ki ga je gostila Slovenija, so minili dobri trije meseci, Košarkarska zveza Slovenije in Ekonomska fakulteta Univerze v Ljubljani pa sta danes predstavili analizo stroškov in koristi eurobasketa 2013. Čisti dobiček po ocenah znaša 0,51 milijona evrov, ki jih bodo pri KZS vložili v razvoj košarke v Sloveniji.

LUXEMBOURG - Želja in ambicije po napredku slovenske moške odbojkarske reprezentance so dobile nov zagon. Odbojkarska zveza Slovenije je sklenila, da bo organizirala zaključni turnir evropske lige - njen zmagovalec bo odšel v dodatne kvalifikacije za svetovno ligo, ga tudi dobila, kar bo zelo lepa priložnost, da se cilji slovenskih odbojkarjev izpolnijo.

ZÜRICH - Današnja lestvica Mednarodne nogometne zveze Fife pri najboljših reprezentancah sveta ne prinaša sprememb, nova bo objavljena 13. februarja. S 1507 točkami vodi Španija pred Nemčijo s 1318 točkami ter tretjeuvrščeno Argentino, ki ima 1251 točk. Tudi Slovenija je zadržala 29. mesto izpred meseca dni, varovanci Srečka Katanca imajo 762 točk.

MONTE CARLO - Francoz Bryan Bouffier (Ford Fiesta) je v vodstvu po prvem dnevu 82. relija Monte Carlo, uvodne preizkušnje svetovnega prvenstva WRC. Po šestih hitrostnih preizkušnjah prvega dne je zmagovalec Monte Carla leta 2011 v vodstvu pred Britancem Krisom Meekom (Citroen) na drugem in Poljakom Robertom Kubico (Ford Fiesta) na tretjem mestu.

MÜNCHEN - Vodja formule 1 Bernie Ecclestone bo moral zaradi suma, da je podkupil člana uprave bavarske deželne banke, na sodišče. Sodišče v Münchnu je danes potrdilo obtožnico zoper 83-letnega Britanca, sojenje pa se bo začelo konec aprila. Ecclestone je obenem formalno odstopil iz upravnega odbora F1, da bo lahko bolje pripravil obrambo na sodišču.