Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

Groza! Tragična nesreča mladega Slovenca! Komaj ...

ro
ro
2 22.04.2024 18:51:07

Napet obračun Mure in Olimpije v Fazaneriji, v Ljudskem vrtu (najbrž) odločitev o prvaku

Aleš Cipot
V Murski Soboti derbi kroga v mladinski ligi.

V Fazaneriji je bila odigrana še zadnja tekma in hkrati derbi 26. kroga v mladinski konkurenci (1. SML EON NextGen), upi Mure in Olimpije so odigrali nadvse pomemben dvoboj v boju za naslov prvaka. Razpletlo se je po okusu Prekmurcev, ki so z goloma v izdihljajih obračuna slavili s 3:1 in na drugem mestu na lestvici prehiteli zeleno-bele. Na vrhu ima Maribor dve točki več že petek pa prinaša spopad vijoličastih in črno-belih v Ljudskem vrtu, ki bo bržčas odločilno vplival na to, kdo bo osvojil lovoriko.

V prvem polčasu na soboškem stadionu sta mreži ostali nedotaknjeni, nakar so se po dobri uri igre gostje veselili vodstva. V polno je zadel Oskar Ivanjko Vidmar, toda muraši se kljub temu, da so se znašli v zaostanku in so bili v dokaj podrejenem položaju, niso hoteli vdati v usodo. Takšen pristop se jim je obrestoval z izenačenjem Bineta Anželja, a tudi s tem se gostitelji niso želeli zadovoljiti. Niko Graj je poskrbel za popoln preobrat, v sodniškem dodatku je bil Niko Kasalo po prekršku nad Nalom Lanom Korenom z bele točke uspešen za končni izid.

Izidi 26. kroga: Mura – Olimpija 3:1, Brinje Grosuplje – Radomlje 4:0, Bravo – Maribor 1:2, Celje – Gorica 4:1, Domžale – Koper 2:6 (gostitelji so že v 17. minuti vodili z 2:0, kanarčki so do polčasa izid izenačili in v nadaljevanju dosegli še štiri gole), Nafta – Tabor 1:1, Rudar – Ilirija 0:2, Krka – Aluminij 4:1

16. Gorica 26 5 6 15 24:53 21

Pari 27. kroga, petek, 26. aprila, ob 16. uri: Maribor – Mura (Stadion Ljudski vrt); ob 17. uri: Koper – Bravo (ŠRC Bonifika, pomožno igrišče), Radomlje – Gorica (Športni park Radomlje, pomožno igrišče); ob 18. uri: Olimpija – Krka (Športni park Svoboda), Rudar – Celje (Stadion Ob jezeru, igrišče z umetno travo); nedelja, 28. aprila, ob 17. uri: Ilirija – Nafta (Stadion Ilirija, pomožno igrišče), Tabor – Domžale (Stadion Rajko Štolfa), Aluminij – Brinje Grosuplje (Športni park NK Aluminij, pomožno igrišče)