STA
0 16.04.2024 21:26:35

Šentjur do zmage v Ljubljani

Luka Vovk
Košarkarji Šentjurja so v 25. krogu lige Nova KBM premagali Ilirijo s 76:74 (22:23, 34:43, 61:61).

Ilirija kljub četrtemu zaporednemu porazu ostaja na tretjem mestu lige Nova KBM (14-11), Šentjur pa se je z deseto zmago dokončno otresel skrbi o obstanku in lahko zdaj razmišlja celo o podaljšanju sezone oziroma uvrstitvi med prvih sedem ekip, ki bodo napredovale v četrtfinale.

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih petih minutah. Ljubljančani so v 36. minuti vodili z 71:66, a nato nerazumljivo slabo odigrali nekaj obrambnih postavitev in napadov, kar so gostje izkoristili in se z delnim izidom 9:0 prebili v vodstvo s 75:71.

Domačim je upanje vrnil Tadej Ferme s trojko, v zadnjem napadu pa se je Ilirija znova zatekla k individualnim rešitvam in Šentjur se je zasluženo veselil prve zmage v medsebojnih tekmah to sezono.

Pri domačih je bil prvi strelec Luka Barišić z 18 točkami in 10 skoki (indeks 25), pri gostih pa je imelo vseh šest strelcev dvomestni izkupiček; 18 točk je dosegel Urban Durnik, 13 jih je dodal Abayomi Iyiola (11 skokov), 12 pa Ožbej Glavan (9 skokov).

Ljubljančani bodo v zadnjih dveh krogih gostovali v Kranju (20. 4.) ter se doma srečali z LTH Castings (26. 4.), Šentjurčani pa bodo najprej gostili ekipo iz Škofje Loke (20.4) in se 27. aprila odpravili do Šenčurja.

Značke: ilirija, šentjur